Jolanta Buczek

Jolanta Buczek Jest nauczycielem języka angielskiego z wieloletnim doświadczeniem. Posiada doświadczenie w nauczaniu osób w różnym wieku i na różnych poziomach zaawansowania, jednak największą satysfakcję daje jej praca z małymi dziećmi. Na zajęciach Musical Babies każde dziecko jest w stanie odnaleźć pozytywne nastawienie do nauki języka angielskiego poprzez zabawę, ruch i śpiew. Dobro dziecka i uśmiech na jego twarzy jest dla niej najcenniejsze, dlatego zajęcia  muzyczno-rytmiczne po angielsku wg programu autorskiego Musical Babies dają satysfakcję wszystkim uczestnikom zajęć. 

Musical babies

Zajęcia muzyczno-ruchowe prowadzone w języku angielskim dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3 lat z opiekunem. Zajęcia prowadzone są w kameralnych grupach  6 dzieci z opiekunem w następujących grupach wiekowych 0.6 - 1.5 roku oraz 1.5 - 3 lat. Zajęcia mają na celu połączenie istotnych elementów ułatwiających przyswajanie języka obcego: wczesne osłuchanie się z językiem, zabawę z rytmem poprzez ruch przy akompaniamencie muzyki klasycznej, ludowej i etnicznej oraz poznanie prostych zwrotów używanych w trakcie zajęć (sit down please, look, listen itp.). Śpiewanie piosenek, mówienie rymowanek przez osobę prowadzącą i rodziców/opiekunów przy równoczesnym wykonywaniu określonych, często zabawnych czynności przez dzieci wspomaga wszechstronny rozwój małego człowieka. Istotną rolę spełniają pomoce wizualne i dydaktyczne, obrazujące słownictwo używane w piosenkach. Ważnym elementem zajęć, w szczególności w najmłodszych grupach jest zachowanie określonej rutyny, dzięki której dzieci czują się bezpiecznie i są świadome następowania po sobie każdego z etapów zajęć. Spotkania przygotują dziecko do przebywania w grupie rówieśników, interakcji z innymi, dzielenia się oraz cierpliwości a mamom pomoże nawiązać nowe znajomości i przyjemnie spędzić czas :)

MUSICAL ENGLISH

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 4 do 6 lat. Celem zajęć jest już nie tylko osłuchanie się z językiem angielskim, lecz poznanie w sposób aktywny słów, zwrotów, rymowanek i piosenek angielskich. Materiał podzielony jest na bloki tematyczne (np. kolory, liczebniki, zwierzęta domowe, pojazdy, etc.), dodatkowo rozwijające wszechstronne umiejętności z innych dziedzin niezwiązanych bezpośrednio z nauką języka obcego, tj z zakresu muzyki, rytmiki czy motoryki małej. Każde zajęcia mają określone składowe, co jest niezwykle ważne w edukacji małych dzieci, ze względu na zapewnienie dziecku poczucia bezpieczeństwa i rutyny. Jest bardzo dużo ruchu i muzyki. Dzieci uczą się nie zdając sobie z tego sprawy, przez "kontrolowaną" i twórczą zabawę. Dodatkowe karty pracy jakie dzieci otrzymują do domu mają za zadanie umożliwić dziecku przećwiczenie poznanego materiału w domu, z rodzicem.

Galeria >