Aktualności

Weź się w las! Tylko dla seniorów

Drodzy Seniorzy i Kochani Miłośnicy Natury!
Mamy przyjemność ogłosić wyjątkowy projekt, który skierowany jest specjalnie do naszych seniorów w wieku 60+! Chcemy  serdecznie zaprosić Was na niezapomnianą przygodę, która pomoże odnaleźć harmonię z naturą i odkryć nowe źródło inspiracji.

KĄPIELE LEŚNE (Shinrin-yoku) - czy wiecie, że kąpiele leśne potrafią zdziałać cuda? Dotykanie różnych faktur, szukanie zapachów i smaków lasu, obserwowanie otoczenia, słuchanie kojących dźwięków natury - to tylko niektóre elementy tej niesamowitej praktyki. Badania naukowe dowodzą, że kąpiele leśne poprawiają sen, obniżają tętno i ciśnienie krwi, wzmacniają układ krążenia, stymulują układ odpornościowy, poprawiają pamięć i koncentrację, osłabiają lęki, pobudzają kreatywność i wspierają rekonwalescencję. To niezwykłe doświadczenie, które szczególnie korzystnie wpływa na seniorów.

WARSZTATY LAND ART (Sztuka Ziemi). Jeśli jesteście ciekawi, jak połączyć sztukę z naturą, to nasze warsztaty Land Art są dla Was idealne! Stworzymy unikalne prace, wykorzystując naturalne materiały, takie jak ziemia, liście, szyszki, piasek, drewno i kamienie. Ale to nie wszystko! Zaprosimy także samą naturę - wiatr, słońce, deszcz, oraz wszystkie zmiany związane z porą roku, do współtworzenia naszych dzieł. To terapia przez twórczość, która pozwoli Wam doświadczyć wolności tworzenia i zbliżyć się do natury w sposób niezwykle osobisty.

Zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym projekcie, który połączy Was z naturą, przywróci spokój i równowagę, a także da możliwość twórczego wyrażania siebie. To nie tylko zajęcia, to prawdziwa podróż do serca natury i siebie samych.

Termin: wrzesień  - listopad 2023 r.
Miejsce: Banino
Nie zastanawiajcie się zbyt długo, ponieważ miejsca są ograniczone (max 12 osób).

Aby się zapisać lub uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt pod numerem:
Agnieszka +48605055944 lub mailowo pod adresem lesnieotulenie@gmail.com

Do zobaczenia w lesie!
#KąpieleLeśne #SztukaZiemi #BliskoNatury #Seniorzy60+ #10latrazem


PROJEKT DOFINANSOWANY Z GMINY ŻUKOWO - "ŻUKOWSKI FUNDUSZ MŁODZIEŻOWO - SENIORALNY"