Ewa Kruczek

Absolwentka Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku.Obecnie studiuje pedagogikę baletową na Uniwersytecie Muzycznym im.Fryderyka Chopina w Warszawie. Już jako mała dziewczynka pokochała taniec a jej przygoda rozpoczęła się w ognisku baletowym. Robiąc pierwsze taneczne kroki marzyła aby zostać prawdziwą baletnicą. Nie mogło się to skończyć inaczej jak dostaniem się do dziewięcioletniej szkoły baletowej. Tam rozpoczęła się ciężka praca.  Swoje doświadczenia artystyczne zdobyła tańcząc w takich spektaklach baletowych jak "Romeo i Julia", "Giselle", "Don Kichote", "Piotruś i wilk", "Abalecadło", "Edith", "Tango live" i wiele innych. Wychowankowie szkoły, którą stworzyła zdobyli wiele sukcesów na konkursach oraz festiwalach tanecznych. Dwukrotnie wyreżyserowała spektakl "Dziadek do Orzechów" z udziałem pięćdziesięciorga swoich uczniów.

"Taniec jest piękną formą wyrażania siebie" - Gorąco zachęcam do otwarcia się na doznania jakie zapewni państwu obcowanie z tą sztuką.

Zapraszam - Ewa Kruczek

Balet

Balet jest techniką, która umożliwia i rozbudza świadomość ruchową. Dzięki technice klasycznej dzieci nabierają prawidłowej postawy i gracji. Poznając podstawy baletu uczą się płynności ruchów, wdzięku. Poprzez zabawę tańcem dzieci będą mogły odkryć swoją wrażliwość i piękno. Pod okiem instruktorki biorą udział w zabawach tanecznych – w elfy, tańczące księżniczki, śpiące królewny. 

Program nauki obejmuje:

– podstawy Baletu Klasycznego,
– tematyczne improwizacje taneczne,
– rytmika,
– ćwiczenia rozciągające,
– ćwiczenia wzmacniające mięśnie,
– korygowanie postawy,
– rozwijanie kordynacji ruchowej,
– zabawy taneczne,
– mini choreografie baletowe.

Brodway Jazz

Ta dziedzina tańca pojawiła się w XX wieku w Ameryce. Wywodzi się z tańca scenicznego i estradowego. Broadway jazz jest bardzo ekspresyjnym tańcem. Główną rolę odgrywają w nim uczucia i emocje. Aby uzyskać taki rodzaj interpretacji ruchowej twórcy tego tańca zasięgnęli do innych technik, takich jak: taniec klasyczny, jazz, czy pantomima.

Jeśli masz ochotę uwolnić swoje emocje i poczuć się jak w teatrze na Brodwayu, to powinieneś zapisać się właśnie na ten taniec.

Galeria >