Agata Półtorak

Z wykształcenia jest nauczycielem nauczania początkowego. Od 2003 roku zajmuje się ilustrowaniem książek dla dzieci, podręczników i materiałów edukacyjnych. W dorobku ma również książki autorskie. Współpracuje z wydawnictwami: Harmonia, Marpress, Operon, BEA, Zielona Sowa, Literatura i GWP. Prowadzi zajęcia plastyczne dla przedszkolaków, a w wolnych chwilach tworzy drobne rękodzieło, głównie obrazy z tkanin i zabawki szyte ręcznie. W ramach współpracy z bibliotekami prowadzi warsztaty literacko - plastyczne.

Dziecięca pracownia plastyczna

Dzieci w sposób naturalny, radośnie i spontanicznie podchodzą do procesu tworzenia. Czerpią przyjemność z samego doświadczania faktury, barw, zapachów - doskonale się przy tym bawiąc. Jednak często obserwujemy jak z biegiem lat ich kreatywność zawęża się do typowych schematów, a presja oceny odbiera pewność siebie i radość tworzenia.

W naszej pracowni próbujemy za wszelką cenę ocalić i pielęgnować tą dziecięcą wrażliwość i radość z bycia TWÓRCĄ. Nie oceniamy i nie porównujemy, ale doceniamy i motywujemy. Wykorzystujemy różnorodne media artystyczne, korzystamy też z tworzyw pochodzenia naturalnego i materiałów recyclingowych. Dzieci poznają rozmaite techniki plastyczne, uczą się jak je łączyć w celu uzyskania ciekawych efektów. Sięgamy również po eksperymenty twórcze i elementy Land artu. Inspirują nas dzieła wielkich mistrzów i rzeczy całkiem zwyczajne - uczymy się dostrzegać sztukę we wszystkim, co nas otacza.

Galeria >